Verilerimi Kaybettim!.Ne yapmalıyım?

Veri kurtarma işlemi için telefonla bizi arayarak bir ön görüşme yapınız. Fakat telefonla net fiyat bilgisi verememekteyiz. Çünkü fiyatlar diskinizin fiziki durumuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. En doğru yol ve yöntem, arızalı diskinizi veya verilerini kurataracağımız cep telefonunu tarafımıza ileterek fiyatı netleştirmektir..

Veri Kurtarma Maliyetleri!

Yukarıdaki paragrafta da belirttiğimiz gibi en doğru ve en net fiyat cihaz üzerinde yapılacak analizden sonra belirlenmektedir. O nedenle cihazınızı adresimize ileterek, mühendislerimizce yapılacak teknik analizin ardından net fiyat bilgisini edinebilirsiniz. Bugüne kadar yaptığımız veri kurtarma işlemleri 500 TL ile 5000 TL arasında değişkenlik göstermiştir..

Veri kurtarma işlemi nasıl yapılır?

Özel olarak geliştirilmiş ve dizayn edilmiş laboratuvarımızda bozulan depolama birimleri test edilir ve arıza tespiti yapılır. Profesyonel mğhendislerden oluşan ekibimiz özel olarak geliştirilmiş onarım ve test cihazlarımız sayesinde hard diskinizi havasız ve sürtünmesiz ortamlarda onarım işlemini gerçekleştirerek % 100’e varan başarı oranı ile veri kurtarma işlemini gerçekleştirmektedirler..

Raid Yapıdaki Diskleri Nasıl Kurtarabilirim?

Raid en basit tabiri ile birden fazla diskin çeşitli donanım veya yazılımlarla yine farklı metodlarla ( Raid1, Raid5 Raid10 vs. ) bir araya getirilerek tek bir depolama birimi şeklinde çalıştırılmasıdır. İlk zamanlar sadece orta ve büyük ölçekli işletmelerin kullandığı bir depolama sistemi iken gelişen teknoloji ile birlikte artık son kullanıcıların bile erişebileceği bir konuma gelmektedir. Yukarıda belirttiğimiz gibi Raid sistem ile yapılandırılan diskler kullanım amacı, güvenlik düzeyleri ve ulaşılabilecek kapasitelere göre çeşitli türleri mevcuttur. En çok kullanılan raid türleri Raid-0 ve Raid-5 tir. Bunların yanı sıra 0,1,2,3,4,5,6,7,10,01,50,60,50E vs. bir çok farklı raid sistemi vardır. Halen yeni nesil raid sistemleri geliştirilmeye devam etmektedir. n.

Servislerimiz

Bilindiği üzere, sabit diskler ( hard disk ) bilgisayarların ana depolama cihazlarıdır. Kapasitesine ve kullanılan teknolojiye göre değişmekle beraber bir veya daha fazla alüminyum ve cam disklerden oluşurlar. Bu diskler özel bir manyetik kaplama ile kaplanarak asıl depolama yüzeyleri olarak kullanılırlar. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birçok farklı disk türü geliştirilmeye devam etmektedir. En yaygın türleri SATA, IDE, SAS, SSCI, SSD, SSHD şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Kullanım alanlarının yaygınlığı, artan kapasiteler, gelişen teknolojinin yoğunluğu arttırması, artık ticari işletmelerin dışında bireysel anlamda da kullanımının ciddi oranda artması beraberinde teknolojinin doğası gereği veri kayıplarını da beraberinde getirmektedir. Sabit disklerde oluşan veri kayıplarını dört ayrı başlıkta gruplandırabiliriz.

1- Fiziksel Arızalı Hard Disklerden Veri Kurtarma Disklerin kullanılan cihaz ve işletim sistemi tarafından erişilmesinin mümkün olmadığı diskler bu gruptadır. Bu tür veri kayıpları kendiliğinden de oluşabileceği gibi, düşme, darbe alma, elektriksel dalgalanmalar, aşırı ısınma, bad sectorler, sabotaj, doğal afetler vb. durumlarda görülebilmektedir. Bu tür vakalarda vakit kaybedilmeden cihazın enerjisi kesilmeli ve dataları riske atacak bilinçsiz müdahalelerden kaçınılmalıdır. Arızalı harddiskten veri kurtarma desteği için laboratuvarımıza başvurunuz.

2- Yazılımsal Veri Kayıpları ve Veri Kurtarma Diskin kullanımında herhangi bir problem olmaması, kullanılan cihaz tarafından doğru ve sağlıklı bir şekilde tanındığı fakat sabataj, yanlışlıkla silme, yedek almadan format ve işletim sistemi kurma, biçimlendirme, RAW formatına dönüşme ( Bu hata bazı durumlarda fiziksel arızalı disklerde de çıkabilmektedir.) vb. şekilde oluşabilen veri kayıplarıdır. Bu tür veri kayıplarında diskin kullanımı durdurulmalı, varsa tüm paylaşımlar ve internet bağlantısı kesilmelidir. Veri kurtarma uzmanlarımız ile iletişime geçerek ( 0324 325 33 60) veri kurtarma desteği alabilirsiniz.

3- Raid Sistemler ( NAS & Server ) : Genelde ticari işletmelerde kullanılan aynı anda birden fazla diskin tek bir depolama alanı olarak yapılandırılmasını sağlayan çok özel donanım ve yazılımlarla kullanılan depolama birimleridir. Yaygın olarak RAID-0, RAID-5, RAID-6, RAID-10 vb. türleri mevcut olmakla beraber en az 2 diskten oluşmaktadırlar. Bu tür sistemlerde veri kayıpları hem fiziksel hem de yazılımsal veri kayıpları kategorisini içerisinde barındırır. Bir veya daha fazla diskin arızalanması sonucu oluşan veri kayıpları en çok rastlanan veri kaybı türüdür. Veri kurtarma süreci yüksek kalite standartlarına sahip laboratuvarlarda oldukça yüksek oranda başarı ile gerçekleşmektedir.(Raid Sistemler 2016 yılı başarı oranımız % 97 dir )

4- Fidye Virüsleri ve Sabotajlar Özellikle son yıllarda artan mail yoluyla veya işletim sistemlerinin güvenlik açıklardan yararlanarak sisteme sızan virüs ve hackerler tarafından dosyaların şifrelenerek fidye talep edilmesi tüm Dünyada ciddi ölçüde yaşanan vakalardır. Ülkemizde en çok Türk Telekom Virüsü, Türkcell Fatura Virüsü, Turkish Cargo Virüsü gibi isimlerle bilinmektedir. Bu tür vakalarda ( Cryptolocker ve varyantları ) virüsü silmeye yönelik dahi herhangi bir işlem yapılmamalıdır. Veri Kurtarma uzmanlarımızdan destek almadan sisteme herhangi bir müdahalede bulunulmamalıdır. .

Sahip olduğu uluslararası standartlara uygun laboratuvarı, mesleki eğitim ve yeterliliklere sahip Veri Kurtarma Uzmanları ile yaşadığını veri kaybının türü ne olursa olsun, hard diskveri kurtarma desteği vermektedir. Sizde ücretsiz analiz hizmetinden yararlanabilir, mümkün olan en hızlı sürede ve ekonomik olarak verilerinize tekrar kavuşabilirsiniz.

Profesyonel Web Tasarım İşinizi ilerletmeniz, daha çok müşteriye doğru zamanda ulaşabilmeniz ve her gün yaptığınız işleri daha hızlı, etkin ve daha az masrafla yapabilmek için web sitesine ihtiyaç duyarsınız. Biz de bu bilinçle hareket ederek size en uygun projeyi oluşturur, sizi en iyi şekilde yansıtacak ve temsil edecek web siteleri tasarlamaktayız. Toros Yazılım sanatsal ruhu teknik bilgisiyle birleştirerek, şirketinizin kurumsal kimliğine uygun, hedef kitlesine hitap edebilecek, Kullanıcı dostu, Bilgiye ulaşmanın kolay olduğu, etkili, özgün, güncel ve çekici tasarımlara sahip web siteleri hazırlamaktadır. Her sektördeki şirketin ihtiyaçları farklıdır. Bunları başlıca şöyle sıralayabiliriz; Firmanızın tanıtımını ve reklamını yapan, Statik web sitesi. Firmanızın ürün ve hizmet sunumunu yapabilen, Dinamik ve yönetilebilir içerikli web sitesi.

E-Commerce(e-ticaret) uygulamaları.

a) B2B(Business to Business/Firmadan Firmaya)

b) B2C(Business to Customer/Firmadan Müşteriye)

c) C2C(Customer to Customer/Müşteriden Müşteriye, Açık arttırma Komisyon)

Masa üstü uygulamalarla bütünleşik çalışan internet uygulamaları.

Veri Merkezleri ve Doküman yönetim sistemleri.

Firmamız da kurumsal kimliğinizin ya da markanızın internetteki yüzü olan sitelerinizin tasarımları, profesyonel bir ekip tarafından hazırlanır. Sade, etkili ve kolay anlaşılır bir tasarım, Kurumsal kimliğinizin ya da markanızın sitenizin ara yüzü ile birebir ve %100 memnuniyet ilkesi göz önünde bulundurularak büyük bir özenle tasarımlarınız tamamlanır.

Toros Yazılım olarak, Gereksinimlerinizi karşılayabilecek hizmeti üretebilecek potansiyele sahip güçlü bir firmayız.

Sizde daha fazla vakit kaybetmeden gelin günümüzün en etkili tanıtım ve iletişim aracı olan Dijital Dünya' da yerinizi alın. Bir web sitesi sahibi olmak için, bize başvurmanız yeterli olacaktır.

Bilişim nedir?

Özetle bilişim; Bilgi ve teknolojinin birlikte kullanılarak üretilen sonuçlar olarak tanımlanabilir.

Bilişimi birkaç yönüyle ele alacak olursak, Bilgisayar yazılımı, Bilgisayar donanımı, Bilgisayar kullanıcısı ve Bilgi toplumu olarak sınıflayabiliriz.

Toros Yazılım olarak, Bilgi Teknolojileri konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bilgi Teknolojileri dalında eğitimli ve alanında uzman kadromuz ve çözüm ortaklarımızla birlikte firmanızın ihtiyacına uygun olan yüksek performanslı, Kaliteli ve Optimum çözümler sunuyoruz.

Bilişim Danışmanlığı adı altında ihtiyacınız olan,

  • Bilgisayar ve Donanım, Network ve Satın alma
  • Yazılım Uygulamaları ve Veritabanı Geliştirme
  • Sistem Bakımı ve Teknik destek
  • Web Tasarımı
  • Elektronik ticaret
  • Eğitim Hizmetleri

Konularında alanında tecrübeli kadromuz ile ihtiyacınız olan en verimli çözüme ulaşabilmeniz için size yol gösteriyoruz.

Dış kaynak gereksimi olan projelerinizde ise sizin adınıza projenizi temsil ediyor, İhtiyaç doğrultusunda çözüm ortaklığı kurduğumuz firmalar ile sizin adınıza görüşüyor ve projelerinizi yapılandırıyoruz.

Bilgi Teknolojileri konusundaki projelerinizde size de yol gösterebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin.

Veri kurtarma Nedir?

Veri kurtarma, bozulma veya silinme,yüzünden erişilemeyen bilgisayar hard diskleri, harici sürücüler, optik cihazlar, teyp kartuşları (DLT, DAT, LTO), CD/DVD, USB flash bellekler, bellek kartları (SD, xD, CF) gibi elektronik kayıt ortamlarındaki verilerin çeşitli tekniklerle geri getirilmesi işlemidir. Veri kaybı genellikle yazılım hataları, işletim sistemi problemleri, bilgisayar virüsleri yüzünden yaşanılabildiği gibi, mekanik, elektriksel veya insani hatalar sebebiyle de gerçekleşebilir. Veri kaybının sebebi ne olursa olsun %90'lara varan başarı oranı ile kaybolan verileri geri getirilebilmektedir.

Veri kaybı mı yaşadınız? Yanlışlıkla dosyamı Sildiniz veya format mı attınız?

Üzülmeyin; panik yapmadan ve kesinlikle müdahale etmeden ( Dikkat! Edilmesi ve bilinmesi gereken nokta; Bilinçsizce veya amatörce yapılan müdahaleler, kurtarmak istediğiniz verinin kurtarılmasını zorlaştırdığı gibi kurtarma ihtimalini tamamen ortadan kaldırabilir. ) direkt olarak firmamıza yollayın ve risk almayın.

Her türlü hard disk (IDE, SATA, SCSI, notebook), microdrive, floppy disk, CD/DVD/BlueRay, USB Flash bellek, RAID, NAS, SAN, iomega ZIP/JAZZ/REV drive, DAT, DLT, LTO, bellek kartları (SD/Compact Flash, xD, MMC, Smart Media, Memory Stick) üzerinden veri kurtarma, veri kopyalama, veri silme, bilişim suçlarına yönelik veri araştırma (forensics) ve şifre çözme işlemleri. Üzerine veri kaydedilen her türlü ortam, işletim sistemi ve dosya sistemleri üzerinde veri kurtarma, veri silme, veri kopyalama, veri klonlama, şifre çözme ve veri analizi (forensics) hizmetleri. Anlaşmalı çözüm ortağı olan veri kurtarma laboratuarında, disklerin tozsuz ortamda açılmasını sağlayan temiz oda (cleanroom) teknolojisini kullanarak veri kurtarma hizmeti. Sadece başarılı işlerden ücret alıyoruz. Verilerinize ulaşmak mümkün değilse, analiz için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor.

Bilgi almak için lütfen bizi arayın size yardımcı olalım.

Tincidunt nulla molestie pulvinar posuere. Suspendisse dignissim in sem eget pulvinar. Mauris aliquam nulla at libero pretium, eu tincidunt nulla molestie pulvinar posuere. Suspendisse dignissim in sem eget pulvinar. Mauris aliquam nulla at libero pretium, eu tincidunt nulla molestie pulvinar posuere. Suspendisse dignissim in sem eget pulvinar. Mauris aliquam nulla at libero pretium, eu tincidunt nulla molestie pulvinar posuere. Suspendisse dignissim in sem eget pulvinar. Mauris aliquam nulla at libero pretium, eu tincidunt nulla molestie pulvinar posuere. Suspendisse dignissim in sem eget pulvinar. Mauris aliquam nulla at libero pretium, eu tincidunt nulla molestie pulvinar posuere. Suspendisse dignissim in sem eget pulvinar. Mauris aliquam nulla at libero pretium, eu tincidunt nulla molestie pulvinar posuere. Suspendisse dignissim in sem eget pulvinar. Mauris aliquam nulla at libero pretium, eu tincidunt nulla molestie pulvinar posuere. Suspendisse dignissim in sem eget pulvinar. Mauris aliquam nulla at libero pretium, eu tincidunt nulla molestie pulvinar posuere. Suspendisse dignissim in sem eget pulvinar. Mauris aliquam nulla at libero pretium, eu tincidunt nulla molestie pulvinar posuere.

Suspendisse dignissim in sem eget pulvinar. Mauris aliquam nulla at libero pretium, eu tincidunt nulla molestie pulvinar posuere. Suspendisse dignissim in sem eget pulvinar. Mauris aliquam nulla at libero pretium, eu tincidunt nulla molestie pulvinar posuere.